CyBeR 8

logo

یکی از راه های رسیدن دشمن به اهدافش، شبکه های اجتماعی است، که دشمن می تواند با برنامه ریزی در آن به اعتقادات مردم خدشه وارد کند.

اگر انسان با مطالعه ای باشید ممکن است، روزانه با مطالب ریز و درشت با معنا و مفهوم مختلفی مواجه شوید.روزنامه، کتاب،سایت، شبکه های اجتماعی و بسیاری از منابع مختلف می تواند در خود مطالبی جای داده باشد که برای شما سودمند و مفید باشد و مطالب نامشخصی هم می تواند در همه این منابع یافت شود که حتی درست و یا غلط بودن آن مشخص نیست چه برسد به مفید بودن.

با توجه به نظارت مشخصی که بر سایت های خبری و تحلیلی و یا چاپ کتب مختلف و یا روزنامه ها و یا منابع مختلف اینترنتی که وجود دارد وجود درصد این مطالب نا معلوم و نامشخص در این منابع به کمترین حد ممکن می رسد اما با این وجود بازهم نمی توان به عدم وجود آنها اطمیمنان حاصل کرد.

ولی این ماجرا در شبکه های اجتماعی که هرروز وجودش در خانواده های ایرانی پررنگ تر می شود کاملا برعکس است.به گونه ای که به نظر می رسد با توجه به اینکه بنای شکل گیری عضویت در گروه های شبکه های اجتماعی حداقل در ایران به منظور طنز و سرگرمی بوده است، به همین دلیل اکثر مطالب این شبکه ها هم بر اساس طنز بوده و به مطالب غیر طنز چندان نمی شود اطمینان حاصل کرد.

البته با توجه به اهمیت مردم به شبکه های اجتماعی و دربرگیری آن در میان همه اقشار جامعه عده ای از سو استفاده کنندگان از این شبکه ها با رویکردی متفاوت و تشکیل گروه ها و کمپین های مختلف سعی در ایجاد شک و شبهه در اذهان عمومی و مخصوصا اعتقادات مذهبی مردم دارند.

امروزه با توجه به دربرگیری شبکه های اجتماعی و اهمیت بیش از حد برخی خانواده ها به آن، طوری که می توان آنها را معتاد به شبکه اجتماعی قلمداد کرد،افرادی سودجو با حمایت شبکه های خارجی با مطرح کردن سوالات و یا شبهاتی ولو در حد یک خط اقدام به ایجاد شک و شبهه در اعتقادات و باور مردم می کنند.

جمهوری اسلامی ایران بعد از سپری کردن چندین سال از دوران جنگ سخت و نظامی اکنون به مرحله ای رسیده است که طبق اعلام دشمن، دشمنان به مرحله ای رسیده اند که باید ایران را در جنگ نرم از پای دربیاورند.به همین دلیل دشمن همه فشار خود را بر ایران در جنگ نرم وارد می کند و شکی نیست که اعتقادات و باور مردم ایران یکی از مهمترین عوامل بازدارنده دشمن به منظور رسیدن به اهدافش است و به همین دلیل همه توان خود را به کار می گیرد تا با سست کردن اعتقادات و باور مردم به اهداف شوم خود برسد.

یکی از راه های رسیدن دشمن به اهدافش، همین شبکه های اجتماعی است که با توجه به مقبولیت شبکه در میان مردم، دشمن می تواند با برنامه ریزی منسجم و مفید و با بکارگیری جذاب ترین حربه ها، اعتقادات و باورهای مردم را خدشه دار کند.

این روزها جملات کوتاه اما تاثیرگذار درباره مسائل اعتقادی در این شبکه ها افزایش یافته است، به گونه ای که با کمی مطالعه دقیق می توان به نتیجه رسید که منبع دروغین همه این مطالب مختلف از یک گروه و از یک جا تغذیه می شود.به نظر می رسد ضربه زدن به یک جامعه از طریق افراد متعلق به آن جامعه و حداقل افراد منتسب به آن، راحت تر از گزینه های خارجی باشد.

این روزها تفکر شیعه انگلیسی با هدایت و حمایت روباه پیر از لندن در غالب رسانه های دیداری و شنیداری بازار داغی در کشورهای مختلف مخصوصا کشورهای مسلمان برای خود دست و پا کرده است.اما در کنار شبکه های مختلف ماهواره ای و برنامه هایی که به تندروی هایی نظیر قمه زنی دامن می زند، در شبکه های اجتماعی هم حسابی فعال شده اند.

شیعه انگلیسی همه توان روباه پیر برای اختلاف افکنی و منزجر کردن مردم از شیعیان نیست چرا که سنی های تندرو بانگاه دیگرو از منظری دیگر مسئولیت دامن زدن به اختلافات را دارند.

این گروه ها معمولا با جملاتی کوتاه که بیشترین تاثیرگذاری را در اذهان عمومی حاضر در شبکه های اجتماعی را ایجاد می کند، وارد کار می شوند و از آنجایی که بیشتر افراد حاضر در شبکه های اجتماعی افراد عادی هستند شاید بیشتر تحت تاثیر این جملات قرار بگیرند.

اوصاف بالا بیانگر آن است که دشمن از کوچکترین فرصت ها برای بروز اختلاف افکنی نمی گذرد و از تمام توان خود بهره می برد.اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا مسئولین مربوطه در این باب آمادگی لازم برای مقابله با دشمن را دارند؟ آیا تمهیدات اندیشیده شده آنها برای مقابله و یا خنثی کردن برنامه های دشمن کافی است؟

به نظر می رسد نه تنها پاسخ به این پرسش ها منفی است بلکه حداقل امنیت روانی در اذهان عمومی برای مقابله احتمالی با این مسائل وجود ندارد و شرایط مردم و شبکه های اجتماعی با بی تفاوتی مسئولین به سمتی می رود که در این باب نگرانی ها به حداکثر خود برسد.

اگر چه کمپین هایی با محور این موضوعات در راه مبارزه با فعالیت های این گروه ها در شبکه های اجتماعی تشکیل شده است اما به نظر می رسد این فعالیت ها کافی نباشد.

همانطور که در مطلب قبلی اشاره شد قطعا با توجه به رشد بیش از حد وسایل ارتباط جمعی در جوامع و استفاده مفید از آن،کسی به دنبال حذف آنها نیست اما قطعا باید با توجه به شرایط موجود نسبت به بهره وری مفید افراد از آن و همچنین عدم برداشت منفی و کذب تلاش کرد.


۳۹۹ کاربر این مطلب را دیده اند و تعداد کل بازدید ها از این پست : ۴۸۱
موافقین۳ مخالفین۰
برچسب ها : , ,

سایبر

جمعه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۴، ۰۷:۵۷ ق.ظ

دسته: فرهنگی ,

نظرات
نظرات (۵)

مهدی
مهدی در تاریخ ۱۳ شهریور ۹۴ ، ۱۰:۳۰ در مورد این مطلب گفته: ()
اگه منبع این متن از خودته باید بنویسی cyber8 اگه از جای دیگه ای برداشتی با ید اسم اون رو بنویسی. هر چند که در کشور ما قانون کپی رایت وجود نداره
مهدی
مهدی در تاریخ ۱۳ شهریور ۹۴ ، ۱۰:۲۹ در مورد این مطلب گفته: ()
احسنت / باشه دیگه نمیرم لاین
مهدی
مهدی در تاریخ ۱۳ شهریور ۹۴ ، ۱۰:۲۸ در مورد این مطلب گفته: ()
احسنت / باشه دیگه نمیرم لاین
حامد اکبری
حامد اکبری در تاریخ ۱۳ شهریور ۹۴ ، ۰۸:۵۵ در مورد این مطلب گفته: ()


هدف انجمن مانی میکر گروپ تبدیل شدن به کاملترین و تخصصی ترین انجمن کسب درآمد اینترنتی به زبان فارسی است. باورمان این است که همه در کنار هم به تجربیات هم بیافزاییم و در جهت رشد و پیشرفت کاربران ایرانی که قصد کسب درامد اینترنتی را دارند گامی برداریم.


این انجمن برای لحظه لحظه فعالیت شما ارزش قائل است. نظرات و تجربیات شما را می ستاییم و برای آن هر چند اندک، هدیه ای را می پردازیم. به همین جهت افزونه ای اختصاصی برای انجمن نوشته شده است که به نظرات شما که بیشتر از 50 کاراکتر باشد پورسانت تعلق می گیرد. شایان ذکر است که می بایست برای درج شماره حساب و درخواست موجودی به امور مالی درکنترل پنل کاربریتان مراجعه کنید.
فرصت های درآمد زایی تیم مانی میکر گروپ به شرح زیر است:

1- دریافت پاداش به ازای ارسال و ایجاد موضوع
کاربران بر اساس تعداد پست ها در سه سطح برنزی ، نقره ای و طلایی طبقه بندی می شوند.
 
کاربران برنزی: هر کاربر بعد از عضویت و فعالسازی حساب در این سطح قرار میگیرد . به ازای هر ارسال مبلغ 50 تومان و به ازای ایجاد هر موضوع جدید 100 تومان به حساب کاربر واریز خواهد شد.
کاربران نقره ای: حداقل تعداد ارسال‌های کاربر برای به دست آوردن این عنوان 500 ارسال است که به ازای هر ارسال 75 تومان و به ازای ایجاد هر موضوع جدید150 تومان به حساب کاربر واریز خواهد شد.
کاربران طلایی: حداقل تعداد ارسال‌های کاربر برای به دست آوردن این عنوان 1000 ارسال است که به ازای هر ارسال 100 تومان و به ازای ایجاد هر موضوع جدید 200 تومان به حساب کاربر واریز خواهد شد.

2- دریافت پاداش از تشکر دیگران
کیفیت ارسال هایتان را بالا ببرید . سعی کنید نظرتان را طوری بیان کنید تا برای دیگران مفید باشد. انجمن مانی میکر گروپ در همین راستا امکانی را در نظر گرفته است که هر کاربر روزانه قابلیت تشکر از 2 موضوع یا ارسال دلخواه را دارا باشد. مبلغ 'پاداش' از حساب کاربری شما کسر نمی شود و فقط شما با کلیک بر روی این گزینه می توانید از دیگران تشکر کنید.
مبلغ هر پاداش 75 تومان است و شما محدودیتی در کسب درآمد در این پلن نخواهید داشت.

3- دریافت پاداش از معرفی کاربر جدید
کاربر جدید معرفی کنید و پاداش بگیرید . شما با مراجعه به کنترل پنل کاربریتان لینک اختصاصی "معرفی یک کاربر" را مشاهده خواهید کرد . به ازای ثبت نام هر کاربر جدید که فعال سازی حسابشان را انجام دهند 250 تومان به حساب معرف واریز خواهد شد.

حداقل موجودی  برای درخواست واریز  5000 تومان است که حداکثر تا 24 ساعت بعد از درخواست به حساب واریز می شود.

4- کسب درآمد از طریق تاپیک فروشگاه
شما میتوانید محصولات یا مطالب با ارزش خودتان را بر اساس قوانین انجمن بفروش برسانید و برای خودتان درامد کسب کنید.

شایان ذکر است کاربرهای انجمن از طریق تکمه ی 'اهدای موجودی بانک' می توانند مبالغی به یکدیگر هدیه بدهند.

 توجه:لطفا از ساخت بیشتر از یک حساب در سایت جداً خودداری فرمایید. در صورت مشاهده بیشتر از یک حساب از طرف یک کاربر ، تمامی آنها در اولین فرصت حذف خواهند شد و و دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد.


پس هر چه سریعتر عضو شوید و فعالیت کنید و پول بگیرید.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

کد هدایت به بالای صفحه